Запознајте ја Тамара Петровска, ново лице на македонската модна сцена

Тамара Петровска има 18 години, а по само неколку настапи на ревии доби покана да учествува на интернационални избори за убавина во странство.

tamata 7889

Судејќи според убавината, складните пропорции, волјата за успех и професионализам на оваа млада девојка, пред нас е уште едно ново лице кое може да очекува успеси на модната сцена надминувајќи ги границите на родната земја.

tamata 345

Оваа млада убавица наскоро ќе отпатува во странство со желба да започне модна кариера, а со поддршка на матичната модна агенција Пантермоделс.

TAMARAPP

Инаку, Тамара е одлична ученичка во гимназијата Раде Јовчевски Корчагин и член на КУД Орце Николов.

tamara 9999

Па, еве и ние и држиме палци за среќа на првото модно патување.

tamara 7777n

tamara 5555

tamara 2222

tamara 999

tamara 789

tamara 444

tamara 333

tamara 234

М.М

 

x

Check Also

Новата колекција на ZARA нè подготви за лето 2021

Сонувате за летото и плажите? Модната марка Zara веќе не однесе таму, ...