Zara ги претстави хит фустанчињата за оваа есен

Модната марка Zara преку нови едиторијали дозирано не информира што ќе содржи есенската колекција.

Овојпат, на ред се фустанчињата.

Во TRF колекцијата за постудените денови доминираат ригите, а во тренд ќе бидат фустаните дизајнирани како долги сакоа. Остануваат во игра и за следната сезона фустаните со рамни линии, миди и мини должините, како и широката палета на бои.

Модните комбинации пак, не не ограничуваат, односно – се може да се спои со се друго.

Во фотогалеријата, погледнете ги фустанчињата од есенската колекција на Зара.

x

Check Also

Фолтин на минусни температури ја собра Битола на Зимска приказна

Синоќа во Битола со големиот концерт на Фолтин започна “Зимска приказна” проект ...