Zara има чевли со „вградени“ чорапи

По урнекот на луксузната модна куќа Шанел која лансираше црни салонки со „вградени“ бели чорапи, со цел оваа мода да ја направи подостапна и поприфатлива, сега вакви модели на чевли + чорапи гледаме во новата колекција на Зара.

А еве како изгледаат новите модели.

Црни салонки со ремче и потпетици од 10 сантиметри со „вградени“ сиви чорапи кои даваат контраст. За треновски изглед чорапите се носат малку спуштени.

Балетанки со ремчиња и шпиц-врв, со „вградени“ црни чорапи.

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...