Zara има џемпери украсени со бисерчиња

Џемпери и кардигани украсени со бисерчиња доминираат во актуелните колекции на луксузните модни марки, меѓу кои предводи Миу Миу. Слични модели со бисерчиња најдовме во есенската колекција на Зара и се разбира со достапни цени.

Деталите – бисери додаваат елегантна нота, но и ефектен изглед на секоја модна комбинација. Освен како декоративен моден детаљ, бисерите се најдоа и во улога на копчиња.

Погледнете ги овие џемпери од Зара во фотогалеријата.

x

Check Also

Фолтин на минусни температури ја собра Битола на Зимска приказна

Синоќа во Битола со големиот концерт на Фолтин започна “Зимска приказна” проект ...