Zara ја претстави есенската колекција

Шпанската модна марка Зара веќе најави што ќе носиме во сезоната есен/зима, лансирајќи ја првата есенска колекција.

За едиторијалот позираат Аченрин Мадит и Фреја Беха Ериксен. Акецнтот е на минимализмот и на асиметричните кроеви кои ќе бидат хит за сезоната на постудени денови.

Погледнете го едиторијалот во продолжение.

 

x

Check Also

Катарина Јовановска ја освои тутулата најфотогенична на изборот за убавина ЕВРОАЗИЈА 2021

Во Анталија, Турција се одржа изборот за Кралица на Евроазија 2021 (Queen ...