Zara ја претстави новата колекција на модни додатоци

Точно на време, пред празничната сезона, шпанската модна марка Зара ја лансираше новата колекција на модни додатоци – односно, накит.

Доминираат украсите за коса, меѓу кои венчињата, како и обетките. Обетките овојпат се предимензионирани и впечатливи, направени од бисерчиња и камчиња во боја, додека венчињата се светкави и со многу детали.

Тука се и украсните шноли, а како хит се најавуваат украсните панделки за коса.

Проверете во продолжение.

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...