ZARA лансира прва колекција на декоративна козметика

Имаме одлични понеделнички вести – Зара ја лансира првата мејкап линија.

Шпанската модна марка се одважи на ваков чекор и воведува козметичка линија во својата понуда. За почеток, во понудата се наоѓаат 20 нијанси на кармини – од класична црвена до нежно розова, сите во мат изданија, а достапни ќе бидат и моливи за усни во истите нијанси.

Линијата на декоративна козметика е инспирирана од „волшебната позадина на модните кампањи на Зара“.

x

Check Also

Бизарните третмани за убавина на славните, од Гвинет Палтроу до Џенифер Лопез…

Младешкиот изглед, затегнатата кожа, сјајот на лицето…ѕвездите прават се и изнаоѓаат нови ...