Zara лансираше есенска колекција за која се зборува

Шпанската модна марка „Зара“ лансираше нова капсулна колекција за есенските денови насловена „Зара Студио“. Линијата е составена од „премиум“ дизајни со цени кои се движат до 250 евра. За промоција на колекцијата во кампањата се вклучени познатите модели Фреја Беа Ериксен, Рус Абелс и Мика Арганараз.

долга кожена јакна

долга кожена јакна

Акцентот е на плетените џемпери и кожените јакни. Од обувките тука се кратките чизмички, патиките и кожените сандали.

zara-3

zara-4

За рекламната кампања е изработен и филм во режија на Гордон фон Стејнер.

x

Check Also

Започна продажбата на HUAWEI MateBook 14s на македонскиот пазар

Потрошувачите кои ќе го купат уредот до 31 јануари 2022 година добиваат ...