Zara не иснпирира како да се дотераме за потоплите денови

Zara со новите модни парчиња ни нуди стил и комфорт за доцната пролет.

Новиот тренд-водич на Зара е насловен Atlantic Beach и ни претставува модни комбинации соодветни за деновите кои ќе ги минеме на плажа или покрај базените. За рекламната кампања позираат моделите Натали Ог и Нуртје Хаак, а колекцијата се фокусира на стилот соодветен за високите температури.

Комбинезонките се задолжително модно парче, а од материјалите доминираат оние со риги кои се комбинираат на повеќе начини.

За надополнување на модната комбинација, тука се модните додатоци – предимензионирани чанти, трендовски микро очила за сонце, рамни „римјанки“ и накит инспириран од морето.

x

Check Also

Им даваме предност на белите модни парчиња од & OTHER STORIES

Белите модни парчиња се одлични за деновите поминати под сонцето, а модната ...