Zara ни ја најави стилската есен 2020

Модната марка Зара го лансираше првиот едиторијал од есенската колкција, насловен За фотосесијата позира моделката Ракел Цимерман претставувајќи ги минималистичките изгледи дизајнирани за есен 2020. Акцентот е на фустаните во сите должини, мини, миди и макси, на еко-френдли материјателе и рециклираните копчиња. Од палетата на бои доминираат неутралните нијанси погодни за дневни и вечерни модни комбинации. 

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...