Zara ни носи есенски тренд на мрежасти чевли и чизми

Во есенската колекција на Зара е присутен мрежастиот тренд на обувки.

Така, оваа есен ќе може да одберете модел на мрежасти чевли со полна потпетица кои се одлични за деловна атмосфера, кожени мрежасти салонки со висока потпетица, или пак, чизми со висока потпетица и ефект на мрежа. Кај чизмите, патентот н задниот дел овозможува лесно да се облечат.

Нијансите се наутрални и прикладни за лесно комбинирање со останатиот дел од гардеробата.

Не се сомневаме дека овие чевли и чизми бргу ќе станат бестселер.

 

x

Check Also

#VERYUS – WOMEN’SECRET ЈА СЛАВИ 25-ГОДИШНИНАТА СО ВИСТИНСКИ ЖЕНИ КАКО СИТЕ НАС

Women’secret ја слави 25-годишнината од своето постоење со кампањата VERY US во ...