ZARA ни носи романтични бохо стилови за есен 2020

Модната марка Зара претстави дел од есенската колекција.

Во новиот тренди водич за сезоната на малку постудени денови позира супермоделот Саша Пивоварова. Акцентот е на бохо стилот, фокусиран на памучните материјали во комбинација со тантела, а целата колекција е во знакот на белата боја.

Од долги сукњи до макси кошула фустани со дискретни дупчиња и украсни копчиња, погледнете што ни носи шпанската модна марка за претстојната сезона.

x

Check Also

Додајте шик стил на секојдневната облека! Надградете го вашиот стил со модни додатоци и Huawei Watch GT 2 Pro

Паметните часовници во последно време стануваат сѐ попопуларни, главно поради нивната разновидност ...