ZARA ни носи романтични бохо стилови за есен 2020

Модната марка Зара претстави дел од есенската колекција.

Во новиот тренди водич за сезоната на малку постудени денови позира супермоделот Саша Пивоварова. Акцентот е на бохо стилот, фокусиран на памучните материјали во комбинација со тантела, а целата колекција е во знакот на белата боја.

Од долги сукњи до макси кошула фустани со дискретни дупчиња и украсни копчиња, погледнете што ни носи шпанската модна марка за претстојната сезона.

x

Check Also

 & Other Stories им даде предност на пастелните нијанси

Без разлика на сезоната, пастелните нијанси се секогаш во тренд. Модната марка  & ...