Zara ни носи сончеви стилови за пролет

Daylight е името на новата кампања на Зара за сезоната пролет/лето 2020. 

Модната марка Зара е подготвена за сончевите денови од годината. Во едиторијалот главни лица се моделите Џордан Даниелс, Ирен Гваренас и Еви Харис кои позираат на плажа во трендовски модни парчиња. Акцентот е на флоралниот принт, чипкастите елементи и карнерите. Од палетата на бои доминираат светло сината, жолтата и розовата.  Колекцијата е силно инспирирана од стилот на 80-те години.  

 

x

Check Also

Македонски познати лица во новата кампања на Моден Викенд Скопје

Ѕвездата Јана Бурческа, писателката Ксенија Николова, дизајнерката Стефанија Насеска и ракометарката Викторија ...