ZARA со едиторијал ја најави есенската колекција

Данската убавица Фреја Беха Ериксен е главно лице во едиторијалот на Зара насловен Punk 2.0 за сезоната есен/зима 2019. 
Позирајќи во студио, манекенката ни ги претставува есенските трендови од популарната шпанска модна марка, меѓу кои се нагласените металик нијанси, чипката и необичните ракави. 
Обетките во ретро стил и високите чизми со дебела потпетица се тука за да го заокружат есенскиот моден изглед. 
Во продолжение, погледнете што ни носи Зара за есен/зима 2019. 

x

Check Also

Македонски студентки на Зоохакатон со проект за подигнување на јавната свест за трговија со животни  

Студентките Сара Јованова и Елмедина Мислими од Факултетот за ветеринарна медицина-Скопје изработија ...