Завршна вечер на EXPO 30

Заврши ЕXPO 30 –  настан кој во фокусот ја прикажа македонската мода, во организација на Боттега Евенти.

Оваа втора вечер се претставија Лидија Геогиева, Силвија Михајловска-Алшар, Митко Занов, Јована Филиповиќ и Тања Кокев.

За музиката се погрижија диџеите: Соул Кејс, Узун Баба, Џон Антонио, Чедо и Соња Исмаил, а потоа со своите ди-џеј сетови ги забавуваа гостите кои во експо зоната дегустираа пијалоци и деликатесни производи од десет македонски компании –Пивара Скопје, Гемак, Mamas Food, Винарија Тиквеш, Горска вода, Витаминка, Бако, Млекара Здравје Радово, Бимилк и Прима густо.

Лидија Георгиева

Лидија Георгиева

Алшар

Алшар

Митко Занов

Митко Занов

Јована Филиповиќ

Јована Филиповиќ

Тања Кокев

Тања Кокев

Инаку, вечерта започна со групната модна ревија на факултетите за моден дизајн, што даде посебна свежина на целиот настан. Претставниците беа од: Институт за дизајн и облека на ТМФ при УКИМ, Анастасија Петрески и Кристијан Арсовски; Данијела Савиќ од Факултетот за арт и дизајн при Европски универзитет; Фуркан Арифи од Универзитетот „Мајка Тереза“

Европски

Мајка Тереза

ТМФЛ

Пошироката публика која не можеше да присуствува на EXPO 30 имаше можност да ги следи сите модни ревии онлајн и да ужива во настанот. И во двата дена на EXPO.30  беа спроведувани сите актуелно важечки протоколи за организација на настани донесени од Министерството за здравство.

x

Check Also

Овој петок концерт на Лозано во Скопје Сити Мол!

Skopje City Mall со задоволство го најави нивниот следен концерт, а тоа ...