Зелената нијанса е фаворит во пролетната колекција на & Other Stories

Додека зимата сеуште зема залет, модните марки веќе ги претставуваат пролетните колекции. Судејќи според пролетниот тренд водич на модната марка & Other Stories, пред нас е зелена пролет.

Гардероба во нијанса на ф’стак е супер начин како да го освежите гардеробертот. Токму на таквата зелена нијанса, дизајнерите од & Other Stories ни нудат модни парчиња со тредновски дизајн.

Од комбинезони со долги ракави, до плисирани здолништа, романтични фустани и предимензионирани џемпери, погледнете што ни носи  & Other Stories за пролет 2019.

x

Check Also

Фешн Груп донираше на Институт за јавно здравје апарат што ќе прави тестови за Ковид-19 за 30 минути

Автоматизиран молекуларен RT-PCR апарат и тестови за детекција на корона вирусот, со ...