Зелениот моден избор на Амал Клуни, супер освежување за есен

Убавината на изгледот на Амал Клуни е во едноставноста. Кога моделите се класични, а деталите се минимизираат, смел избор на боја нема да ја наруши елеганцијата.

А овојпат, госпоѓа Клуни се одлучи за нијанса која традиционално се поврзува со есенската сезона.

Зеленото палто и здолниште со миди должина е од колекцијата „Барбери“ за сезоната есен 2019.

Изгледот пак, е заокружен со голем модел на чанта, предимензионирани очила за сонце и елегантни чевли на високи потпетици.

 

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...