Згодни Македонки: Запознајте ја Гјуци Николела

Позната по уметничкото име Гјуци Николела, оваа девојка од Неготино е модел и сопственичка на ноќниот клуб Акрополис во нејзиниот роден град.

nikolale 123

Николела има 19 години, настапувала на неколку модни избори за убавина во странство, секогаш се пласирала на високите места, но овојпат верува дека од следниот избор ќе се врати и со награда.

nikolela 345

Висока е 174 сантиметри, доста време посветува на нега и вежби тежнеејќи кон совршен изглед.

Nikolela 1555341_697195666981969_906928751_n

Внимава на здравата исхрана и постојано, како што вели, се надградува за да ги достигне пропорциите и стандардите кои се бараат во модните светски метрополи.

Nikolela 1472075_678217355546467_1738301919_n

Како сопственичка на ноќниот клуб Акрополис времето го минува и во организација на настани кои постојано се случуваат во клубот.

nikolela 1521455_700525243315678_429945029_n

Нилолела соработува со модната агенција Пантермоделс од Скопје која ја поддржува во нејзините модни ангажмани надвор од Македонија и од каде велат дека оваа надежна менекенка достоинствено ќе ја претставува земјата на некои од важните модни случувања во светот.

nikolela 356463

x

Check Also

Новата колекција на ZARA нè подготви за лето 2021

Сонувате за летото и плажите? Модната марка Zara веќе не однесе таму, ...