Зухаир Мурад со „копи-пејст“ креации за ѕвездите

Омилениот креатор на светските ѕвезди се инспирира од други креатори.

Модел од новата колекција на Гурунг в.с новата копија на Мурад

Модел од новата колекција на Гурунг в.с новата копија на Мурад

Вечерните фустани на Зухаир Мурад се обожавани од славните, од Џенифер Лопез до Ева Лонгорија и Миранда Кер, сите се „луди“ по Мурад.

Сепак, не му е првпат на познатиот дизајнер да се инспирира од други креатори. Откако модните критичари и’ покажаа на јавноста во која мера Мурад „ѕирка“ во скиците на Диор, а особено на Живанши, тој „мртов-ладен“ лансираше креација која е чиста копија на Прабл Гурунг, модниот креатор со непалско потекло. И можеби немаше толку скандалот да одекне во јавноста ако истата не беше наменета за Селена Гомез.

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Плисираната сукња на Летиција од Шпанија

Летиција од Шпанија, 49, е неприкосновена во модната естетика која инспирира. Овојпат ...