Женствена во машки костум: Изабела Роселини како Коко Шанел

Ретко кој знае толку совршено да го искомбинира машкиот и женски стил како Изабела Роселини.

iz 3

На Канскиот филмски фестивал 62-годишната глумица се појави во класичен црн машки костум искомбиниран со бела кошула, бисери и огромен свилен шал. Сите парчиња се од модната марка „Шанел“.

Ете колку може женствено да се изгледа и во машки костум, доколку се погодат вистинските модни додатоци. Тоа најдобро знаеше да го направи самата Коко Шанел и денес, Изабела Роселини.

iz 2

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...