Женствени, цветни, шарени…Пролетни фустанчиња од ZARA

Баш како што личи за пролетната сезона – фустаните со сите дожини се враќаат на голема врата, во весели нијанси и женствени кроеви.

Што за оваа пролет ни предлага Зара? Во широката понуда, фрламе поглед на фустаните – а тие се раскошни, шарени, весели, со етно и светни мотиви.

Ги комбинираме со впечатлив моден додаток, рамни сандали или чевли на мала и тенка потпетица.

Проверете во продолжение.

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...