Жизел Бундхен и Кјара Ферањи – лица на новата кампања на Intimissimi

Италијанската модна марка за долна облека Intimissimi за потребите на новата рекламна кампања за колекцијата лето 2018, ангажираше две познати лица – топ моделот Жизел Бундхен и влијателната блогерка Кјара Ферањи.

Моделите од новата колекција го продолжуваат вќе познатиот концепт на марката кој се форсира во последнава година насловен #InsideandOut.

Жизел и Кјара ги претставуваат новите модни дизајниод колекцијата лето на долна облека. За потребите на кампањата, освен фотосесија, снимен е и видео спот.

x

Check Also

Викторија Бекам виртуелно ја претстави новата колекција, гости на ревијата – само семејството

Меѓу дизајнерите кои виртуелно ги претставија своите колекции за време на модната ...