Жизел со мајка ѝ позира за новата козметичка кампања на Диор

Супермоделката Жизел Бундшен е ѕвезда во новата козметичка кампања на Диор – Dior Capture Totale.

Кампањата е лансирана на Денот на мајката, па Жизел се појавува со својата мајка Ванија од која очигледно ја наследила убавината.

Од насмевката до цртите на лицето, сличностите на овие две убавици од различни генерации се забележителни.

Покрај фотосесијата, тие се појавуваат и во кратко видео во кое Ванија зборува за самодовербата во раната кариера на Жизел.

x

Check Also

Супермоделките Ирина Шајк и Џоан Смолс во нова кампања на Викторија сикрет Bombshell 

Bombshell е нов парфем од популарната марка за долна облека Викторија сикрет. За ...