Жолтиот MAX MARA костум на Ева Лонгорија

Жолтите костуми се многу популарни за оваа сезона, а таков костум носи и глумицата Ева Лонгорија.

За гостување во емисијата The View, 44-годишната глумица одбра жолт костум – панталони со цигара крој и предимензионирано сако.

Костумот е од летната колекција на Max Mara.

max mara

Изгледот е надополнет со бел топ и женствени сандали со висока потпетица во беж и кафена нијанса.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...