Зима со Springfield: Машка колекција

Springfield за овој период од  годината нуди парчиња кои имаат современа интерпретација на класичните модели, а се практични и трендовски.

mazi-1

Палтата и капутите доаѓаат во повеќе различни форми, може да се комбинираат на повеќе начини и да се прилагодат на личниот стил.

m2

Освен парка јакните, во фокусот на колекцијата се и бомбер јакните, па може да се најдат неколку верзии од овој модел и во повеќе бои, темно сина или кафена, класични од превртена кожа или пак во топли, земјени тонови. Одлично се комбинираат со фармерки и карирана кошула.

m9

Погледајте дел од машката колекција на Springfield во фотогалеријата.

 

x

Check Also

Над 300 млади пливачи на Зимското национално првенство во мали базени

Зимско национално првенство во мали базени се одржа во Спортскиот Центар Борис Трајковски во ...