Зимска колекција на Алшар инспирирана од Тамара де Лемпицка

Зимската колекција на Алшар (есен-зима 2016/2017) е инспирирнарана од естетиката на сликите на Tamara de Lempicka, настанати помеѓу двете светски војни во Art Deco стил.
objava-5
Колекцијата е составена од здолништа, елеци, фустани, капути и трикотажа од внимателно одбрани материјали со кои се дополнува убавината на деталите на уникатните креации, кои се збогатени со апликации и рачно насликани акценти.
objava-8
За дел од колекцијата е направена една поинаква фотосесија. Со цел најмногу да се истакнат деталите на секое парче и да се долови атмосферата на сликите од Lempicka, фотографиите се обработени со Instagram ефекти, со силен контртаст и бои.
objava-7
objava-6
Kолекцијата е надополнета и со casual парчиња кои можат да се најдат во ателјето Алшар.
Оваа колекција исто така наскоро ќе се прошири со креации во црна боја наменети за празниците што се ближат.
Во знак на истите, сите купувачи добиваат Картичка за лојалност.
objava-4
objava-3
objava-2
objava-1

x

Check Also

Топ 8 модели на кожени панталони од популарните модни марки

Еден од најголемите хитови на оваа есен/зима се панталоните од кожа или ...