Зимско смути за енергичен ден – Само 100 калории во чаша!

Се прави само од три намирници достапни насекаде во текот на зимата, а одлично е и за енергично започнување на денот, за блескава кожа, како и за здрава замена на меѓуоброк.

Оваа чаша полна со здравје содржи само 100 калории.

Потребни намирници – 1 јаболко, 2 моркови, 1 потокал.

Подготовката е едноставна, изупете ги намирниците, и ставете ги во соковник. Додадете вода по потреба. На крајот додадете и малку ѓумбир во прав.

x

Check Also

Дали сте доволно флексибилни и како да ја подобрите флексибилноста?

ФЛЕКСИБИЛНОСТА КАКО БИТЕН СЕГМЕНТ ЗА ВРЕМЕ НА ФИЗИЧКАТА АКТИВНОСТ. Пишува: Маја Талевска ...