Ѕирнете во новиот раскошен дом со 22 соби на Кетрин Зита Џонс и Мајкл Даглас

Славната холивудска двојка неодамна купи нова куќа за живеење, која се наоѓа во Ирвингтон, Њу Џерзи, на 40 км оддалеченост од Менхетен. Куќата е опкружена со шума и се протега на плац од околу 1.000 квадратни метри, а изградена е во 30-те години на минатиот век.

Куќата е купена за 4,5 милиони долари.

Располага со 22 соби, од кои 8 се спални, 10 купатила, 2 помали тоалети, потоа тука е затворениот базен, теретана, салонот за релаксација и дружење…Речиси во секоја соба има камин, или вкупно во куќата има 7 камини.

Во продолжение, ѕирнете во новиот дом на Кетрин Зита Џонс и Мајкл Даглас.

x

Check Also

Ѕвездите во првите редови на Миланската модна недела

Во Милано на модните писти за време на Миланската модна недела дефилираат ...