Босанката Злата Мангафиќ ја тресе светската модна сцена

Таа е главно лице во „Версус“ кампањата за есен/зима 2013/2014

zlata 2

Моделот од Босна и Херцеговина, Злата Мангафиќ, е новото лице на светската модна сцена. Право на врвот! Оваа убавица висока 177 сантиметри стана главен лик во новата кампања на „Версус“, марка од модната куќа „Версаче“, за сезоната есен/зима 2013/2014 година.

zlata 4

А додека ја чекаме кампањата, добро е да се потсетиме дека Злата е и една од главните модели во рекламните кампањи на „Зара“.

zlata 3

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Плисираната сукња на Летиција од Шпанија

Летиција од Шпанија, 49, е неприкосновена во модната естетика која инспирира. Овојпат ...