Зошто мораш да имаш список кога одиш на шопинг!

Традиционалната шопинг листа може да биде многу корисна кога планирате да купите повеќе работи одеднаш. Покрај големите попусти кои Рамстор Мол ќе ви ги понуди со Garage Sale, на само ден пред големата шопинг атракција, токму ние ви советуваме како да заштедите време, пари и енергија со правење на список пред да тргнете на шопинг.

  1. Ќе заштедите време. Ако направите список пред да одите на шопинг си го заштедувате времето мислејќи што точно треба да купите. Списокот овозможува организиран пристап кон купувањето, будејќи купувачот влегува и излегува од продавницата без да губи време во потрага по работите кои му се потребни.
  2. Ќе заштедите финансиски средства. Листата ќе ви помогне да купите точно тоа што ви треба, без дополнителен трошок. Дали знаевте дека доколку имате список за шопинг, можете да го намалите трошокот и да заштедите дури 25% од вашиот буџет.
  3. Шопингот ќе би биде поинтересен. Кога ќе тргнете во шопинг со однапред подготвена листа, ќе се чувствувате како да имате мисија со однапред одредена стратегија. Купувањето ќе ви биде како игра или потрага по тоа што ќе ви го разубави денот. Само следете ја листата и впуштете се во потрагата со организиран пристап.
  4. Празно место на листата. Оставете празно место на листата и бидете отворени за предлози. Можеби за време на купувањето ќе пронајдете нешто што навистина ви се допаѓа, па веќе ќе бидете подготвени и нема да чувствувате “вина“ доколку го додадете.

Подгответе ја вашата листа на време, облека, накит, обувки, спортска опрема, бела техника од утре може да ги добиете по намалена цена со дури 70% попуст. Купете се што ви е потребно во Рамстор Мол за време на Garage Sale акцијата која ќе трае од 17ти до 23ти август со работно време од 10 до 22 часот.

 

x

Check Also

& Other Stories ја претстави колекцијата за меѓу сезоните

Преземете го стилот инспириран од Лос Анџелес со дизајни од креаторите на ...