Ѕвездите во првите редови на Миланската модна недела

Во Милано на модните писти за време на Миланската модна недела дефилираат колекциите дизајнирани за сезоната есен/зима 2020/21.

Вообичано, првите редови се резервирани за познатите личности, модните уредници и блогерите. На ревијата на Гучи тие редови ги пополнија глумицата Дакота Џонсон, глумецот Вил Смит, инфлуенсерката Оливија Палермо, топ моделот Елса Хоск и многу други. Се разбира, италијанските ѕвезди доминираа меѓу гостите.

x

Check Also

Топ 5 видеа за оригами, одлична забава и за децата во изолација

Барате креативна забава во периодот на домашна изолација? Или забава за вашите ...